Bitget App
Trade smarter
Kup kryptoRynkiHandelFuturesEarnCentrumWięcej
Informacje
Przegląd działalności
Dane finansowe
Potencjał wzrostu
Analiza
Dalsze badania

Czym są akcje Hesai Group?

2525 to symbol giełdowy akcji Hesai Group, notowanych na giełdzie HKEX.

Spółka została założona w roku 2014 i ma siedzibę w lokalizacji Shanghai. Hesai Group jest firmą z branży Części samochodowe: OEM działającą w sektorze Produkcja producenta.

Co znajdziesz na tej stronie: Czym są akcje 2525? Czym się zajmuje Hesai Group? Jak wyglądała droga rozwoju Hesai Group? Jak kształtowała się cena akcji Hesai Group?

Ostatnia aktualizacja: 2026-05-17 08:28 HKT

Informacje o Hesai Group

Kurs akcji 2525 w czasie rzeczywistym

Szczegóły dotyczące kursu akcji 2525

Krótkie wprowadzenie

Hesai Group (HKEX: 2525) jest światowym liderem w rozwiązaniach 3D LiDAR, specjalizującym się w opracowywaniu i produkcji czujników do systemów ADAS, autonomicznej jazdy oraz robotyki. W 2024 roku Hesai stał się pierwszą na świecie firmą motoryzacyjną LiDAR, która osiągnęła pełnoroczną rentowność na bazie non-GAAP, dostarczając ponad 500 000 jednostek. W roku finansowym 2025 firma odnotowała rekordowe przychody w wysokości 3,03 miliarda RMB (433 mln USD), co oznacza wzrost o 45,8% rok do roku, oraz osiągnęła pełnoroczny zysk netto według GAAP w wysokości 436 milionów RMB, co potwierdza jej udane przejście do stabilnej rentowności.

Handel bezterminowymi kontraktami na akcjeDźwignia finansowa 100x, handel przez całą dobę, 7 dni w tygodniu oraz opłaty już od 0%
Kup tokeny akcji

Podstawowe informacje

NazwaHesai Group
Symbol akcji2525
Rynek notowaniahongkong
GiełdaHKEX
Założona2014
Siedziba głównaShanghai
SektorProdukcja producenta
BranżaCzęści samochodowe: OEM
CEOYi Fan Li
Strona internetowahesaitech.com
Pracownicy (rok finansowy)1.12K
Zmiana (1R)+98 +9.61%
Analiza fundamentalna

Wprowadzenie do działalności Grupy Hesai klasy B

Hesai Group (NASDAQ: HSAI) jest światowym liderem w technologii detekcji i pomiaru odległości za pomocą światła (LiDAR). Jako pionier w warstwie „czujników” stosowanej w autonomicznej jeździe i systemach ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), Hesai specjalizuje się w opracowywaniu wysokowydajnych, niezawodnych i opłacalnych rozwiązań LiDAR, które umożliwiają pojazdom i robotom „widzenie” otoczenia w 3D z precyzją rzędu milimetrów.

Główne segmenty działalności

1. Motoryzacyjne systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems): To największe i najbardziej strategiczne źródło przychodów Hesai. Firma dostarcza seryjnie produkowane dalekosiężne i ultra-szerokokątne LiDAR-y (takie jak AT128 oraz nowy, ultra-cienki ET25) globalnym producentom oryginalnego wyposażenia (OEM) w branży motoryzacyjnej. Czujniki te są kluczowe dla funkcji autonomicznej jazdy na poziomie 2+ i 3, dostarczając wysokorozdzielcze chmury punktów, które działają niezawodnie w złożonych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

2. Autonomiczna mobilność (Robotaxi i Robobus): Hesai jest dominującym dostawcą na globalnym rynku „Robotaxi”. Ich zaawansowane mechaniczne LiDAR-y, takie jak seria Pandar, są wykorzystywane przez czołowych światowych deweloperów autonomicznej jazdy do osiągnięcia poziomu autonomii 4. Czujniki te oferują 360-stopniowe poziome pole widzenia oraz wyjątkowe zasięgi detekcji.

3. Robotyka i automatyzacja przemysłowa: Hesai dostarcza specjalistyczne rozwiązania LiDAR dla zastosowań „poza motoryzacyjnych”, w tym robotów dostawczych na ostatniej mili, AGV (Automated Guided Vehicles) w magazynach oraz automatyzacji przemysłowej. Seria XT jest kluczowym produktem w tym segmencie, znanym z wysokiej precyzji i kompaktowej formy.

Model biznesowy i cechy strategiczne

Strategia własnego SoC (System on a Chip): W przeciwieństwie do wielu konkurentów, którzy montują LiDAR-y z dyskretnych komponentów, Hesai projektuje własne układy ASIC (Application-Specific Integrated Circuits). To pionowe zintegrowanie pozwala na znaczną redukcję kosztów, poprawę niezawodności oraz zmniejszenie rozmiarów urządzeń.

Produkcja wewnętrzna: Hesai prowadzi własne centrum produkcyjne „Maxwell” o wysokim stopniu automatyzacji. Ta fabryka zapewnia wysokie wskaźniki wydajności oraz możliwość skalowania produkcji do milionów jednostek rocznie, spełniając rygorystyczne normy jakości branży motoryzacyjnej.

Kluczowa przewaga konkurencyjna

· Skala produkcji i przewaga kosztowa: Na koniec 2024 roku Hesai utrzymuje pozycję lidera pod względem wolumenu dostaw. W III kwartale 2024 roku firma dostarczyła 134 208 jednostek LiDAR, co oznacza wzrost o 182,9% rok do roku, znacznie przewyższając wielu zachodnich konkurentów pod względem ekonomiki jednostkowej.

· Przywództwo technologiczne: Z ponad 1400 przyznanymi patentami na całym świecie, technologia Hesai obejmuje cały system LiDAR, w tym silniki optyczne, przetwarzanie sygnału oraz projektowanie układów scalonych. Model ET25, ultra-cienki LiDAR zaprojektowany do montażu za przednią szybą, stanowi znaczący przełom w estetyce i aerodynamice pojazdów.

· Baza klientów z segmentu blue-chip: Hesai zdobył kontrakty i partnerstwa z czołowymi producentami OEM oraz gigantami technologicznymi, w tym Li Auto, Xiaomi, Lotus oraz wieloma wiodącymi międzynarodowymi markami motoryzacyjnymi.

Historia rozwoju Grupy Hesai klasy B

Droga Hesai charakteryzuje się szybkim przejściem od niszowej firmy instrumentacyjnej do globalnego potentata w produkcji zaawansowanych technologii.

Kluczowe etapy rozwoju

1. Założenie i zmiana kierunku (2014 - 2016): Założona w Dolinie Krzemowej przez dr. Kaia Liana, dr. Shaoqinga Fana i dr. Xianga Wanga, firma początkowo koncentrowała się na wysokowydajnych czujnikach gazu. Jednak założyciele szybko dostrzegli ogromny potencjał LiDAR w rozwijającym się sektorze autonomicznej jazdy i skierowali swoje działania na technologię laserowego pomiaru 3D.

2. Wejście na rynek autonomicznej jazdy (2017 - 2020): Hesai wprowadził pierwsze wielokanałowe LiDAR-y, które szybko zdobyły popularność na rynku Robotaxi. Do 2020 roku firma stała się preferowanym dostawcą dla wielu czołowych startupów autonomicznej jazdy na świecie, budując reputację dzięki wysokowydajnym mechanicznym LiDAR-om.

3. Skalowanie na rynek masowy (2021 - 2022): Dostrzegając przyszłość w pojazdach pasażerskich, Hesai skoncentrował się na LiDAR-ach półprzewodnikowych i hybrydowych. Wprowadzenie modelu AT128 było przełomem, zapewniając kontrakty na masową produkcję z głównymi producentami OEM i zwiększając wolumen produkcji z tysięcy do setek tysięcy jednostek.

4. Ekspansja globalna i debiut na NASDAQ (2023 - obecnie): W lutym 2023 roku Hesai zadebiutował na NASDAQ, stając się pierwszą notowaną na giełdzie firmą LiDAR z tego regionu od lat. Pomimo wyzwań geopolitycznych, firma kontynuuje ekspansję międzynarodową, zabezpieczając partnerstwa z globalnymi OEM oraz wprowadzając produkty nowej generacji, takie jak AT512 i ultra-cienki ET25.

Analiza czynników sukcesu

Zwinność strategiczna: Wczesna zmiana z czujników gazu na LiDAR pozwoliła firmie wykorzystać „gorączkę złota” autonomicznej jazdy. Ponadto wczesna decyzja o inwestycji w projektowanie własnych układów scalonych (SoC) zapewniła długoterminową przewagę kosztową, której konkurenci korzystający z gotowych komponentów nie mogli osiągnąć.

Wykonawcza doskonałość: W przeciwieństwie do wielu startupów LiDAR, które miały problemy z „produktami PowerPoint”, Hesai skupił się na możliwości produkcyjnej i skalowaniu, dostarczając niezawodny sprzęt na dużą skalę w kluczowym okresie adopcji ADAS w latach 2022-2024.

Przegląd branży

Branża LiDAR znajduje się obecnie na kluczowym etapie przejścia od kosztownej technologii eksperymentalnej do niezbędnego wyposażenia bezpieczeństwa dla pojazdów masowego rynku.

Trendy i czynniki napędzające branżę

1. Przejście do autonomii poziomu 2+/3: W miarę jak producenci samochodów konkurują w zakresie funkcji „Inteligentnej jazdy” (takich jak Urban NOA – Navigate on Autopilot), LiDAR stał się niezbędny dla redundancji bezpieczeństwa, uzupełniając kamery i radary.

2. Obniżka kosztów: Średnia cena sprzedaży (ASP) LiDAR spadła z dziesiątek tysięcy dolarów do przedziału 300-1000 USD, co czyni ją opłacalną dla pojazdów ze średniej półki cenowej (powyżej 30 000 USD).

3. Integracja z robotyką: Poza samochodami, rozwój „Embodied AI” i robotów humanoidalnych tworzy wtórny rynek wzrostu dla kompaktowych, wysokoprecyzyjnych czujników LiDAR.

Konkurencyjny krajobraz i pozycja rynkowa

Hesai obecnie zajmuje wiodącą pozycję na rynku motoryzacyjnych LiDAR-ów. Według raportów Yole Group, Hesai nieprzerwanie od kilku lat plasuje się na pierwszym miejscu pod względem przychodów i wolumenu dostaw w segmencie motoryzacyjnym.

Kluczowe dane rynkowe (odzwierciedlające trendy 2023-2024):
Metryka Dane (najnowszy raport) Znaczenie
Całkowite dostawy (III kw. 2024) 134 208 jednostek Wzrost o 182,9% rok do roku
Kumulatywne dostawy Ponad 600 000 jednostek (stan na październik 2024) Pokazuje ogromną skalę w porównaniu z konkurencją
Udział rynkowy (ADAS) ~47% (raport Yole Group 2023) Globalny lider w LiDAR dla samochodów osobowych
Marża brutto Około 29,1% (III kw. 2024) Najsilniejszy profil rentowności w sektorze

Status Hesai w branży

Hesai jest powszechnie uważany za „standardowego nosiciela” branży LiDAR. Podczas gdy zachodni konkurenci, tacy jak Luminar i Innoviz, koncentrują się na specyficznych, wysokiej klasy architekturach, siła Hesai leży w jego zrównoważonym triadzie: wysokiej wydajności, sprawdzonej masowej produkcyjności oraz solidnym łańcuchu dostaw. Obecnie jest jedną z nielicznych firm LiDAR na świecie, która zbliża się do operacyjnego progu rentowności, co świadczy o trwałości jej modelu komercyjnego w kapitanochłonnej branży.

Dane finansowe

Źródła: dane dotyczące wyników finansowych Hesai Group, HKEX oraz TradingView

Analiza finansowa

Ocena Kondycji Finansowej Hesai Group Klasy B (2525)

Hesai Group wykazała się niezwykłą poprawą finansową, przechodząc od dużych strat do zostania pierwszą na świecie firmą lidarową, która osiągnęła pełnoroczną rentowność według zasad GAAP. Na podstawie audytowanych danych za rok finansowy 2025 oraz wstępnych danych za Q1 2026, kondycja finansowa spółki uległa znaczącej poprawie.

Kategoria Metryki Wynik (40-100) Ocena Kluczowe Uzasadnienie (dane FY 2025/LTM)
Wzrost Przychodów 95 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Przychody za FY 2025 osiągnęły 3,03 mld RMB (wzrost o 45,8% r/r).
Rentowność 82 ⭐️⭐️⭐️⭐️ Osiągnięto jako pierwsi w branży pełnoroczne GAAP Zyski Netto w wysokości 436 mln RMB.
Wypłacalność i Płynność 88 ⭐️⭐️⭐️⭐️ Silne rezerwy gotówkowe wynoszące 7,51 mld RMB (1,07 mld USD) na dzień 31 grudnia 2025.
Efektywność Operacyjna 85 ⭐️⭐️⭐️⭐️ Pozytywny przepływ pieniężny z działalności operacyjnej przez trzy kolejne lata; liczba wysłanych jednostek wzrosła o 223% r/r.
Wynik Ogólny 87,5 ⭐️⭐️⭐️⭐️ Silna Pozycja Finansowa

Potencjał Rozwojowy 2525

1. Dominacja Rynkowa i Skala

Hesai umocnił swoją pozycję jako światowy lider na rynku lidarów samochodowych. Według Yole Group i Gasgoo, Hesai zdobył ponad 43-46% udziału w rynku lidarów długiego zasięgu ADAS w 2025 roku. W lutym 2026 udział w rynku krajowego segmentu długiego zasięgu wzrósł do 51%, co pokazuje rosnącą przewagę Hesai nad najbliższymi konkurentami.

2. Katalizator "Multi-Lidar" (Poziom 3 Autonomii)

Przejście branży z poziomu 2+ do Poziomu 3 (L3) autonomicznej jazdy to ogromny mnożnik przychodów. Podczas gdy pojazdy L2 zazwyczaj używają jednego lidara, systemy L3 wymagają 3 do 6 jednostek dla redundancji bezpieczeństwa. Lidarzy Hesai ETX (ultradługi zasięg) i FTX (martwe pole) są już łączone w nowych kontraktach projektowych z czołowymi producentami NEV (New Energy Vehicle), znacznie zwiększając średnią wartość zawartości na pojazd do przedziału 500–1000 USD.

3. Strategiczna Mapa Drogowa: Ekspansja AI i Robotyki

Poza sektorem motoryzacyjnym, Hesai agresywnie dywersyfikuje się w obszary Spatial Intelligence i Embodied AI.
Innowacje Produktowe: Wprowadzenie Picasso SPAD-SoC oraz platformy sprzętowej Kosmo stawia firmę w centrum rewolucji "Physical AI".
Wzrost Robotyki: W 2025 roku wysyłki lidarów do robotyki wzrosły o 425%. Strategiczne umowy dostaw z globalnymi graczami robotaxi i logistycznymi, takimi jak Pony.ai i JD Logistics, zapewniają strumień przychodów o wysokiej marży poza wrażliwym na ceny rynkiem samochodów osobowych.

4. Produkcja i Infrastruktura

Aby sprostać gwałtownie rosnącemu popytowi, Hesai rozbudował inteligentną fabrykę "Maxwell". Firma planuje osiągnąć roczną zdolność produkcyjną ponad 4 milionów jednostek w 2026 roku, wykorzystując własne projekty ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), aby utrzymać docelową marżę brutto na poziomie około 40%, pomimo presji konkurencyjnej cenowej.


Zalety i Ryzyka Spółki Hesai Group Klasy B

Zalety Inwestycyjne (Scenariusz Byka)

• Rentowność Pierwszego Gracza: Hesai jest jedyną firmą w sektorze lidarów, która udowodniła trwały, rentowny model biznesowy z pozytywnymi przepływami pieniężnymi z działalności operacyjnej.
• Partnerstwa Najwyższej Klasy: Spółka zabezpieczyła kontrakty projektowe ze wszystkimi 10 największymi chińskimi producentami OEM samochodów oraz przełomowy, wieloletni program z dużym europejskim producentem luksusowych samochodów.
• Technologiczna Przewaga: Własna integracja krzemowa (ASIC) pozwala na niższe koszty, mniejsze rozmiary i wyższą wydajność w porównaniu z konkurentami korzystającymi z gotowych komponentów.
• Silna Pozycja Kapitałowa: Z ponad 1 miliardem dolarów w gotówce oraz udanym podwójnym notowaniem (NASDAQ: HSAI / HKEX: 2525), spółka jest dobrze finansowana na długoterminowe badania i rozwój.

Potencjalne Ryzyka (Scenariusz Niedźwiedzia)

• Napięcia Geopolityczne i Regulacyjne: Jako światowy lider w wrażliwym sektorze technologicznym, Hesai pozostaje narażony na zmieniające się polityki handlowe i międzynarodowy nadzór regulacyjny, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa danych i łańcucha dostaw.
• Erozja Średniej Ceny Sprzedaży (ASP): Szybkie przejście do masowej adopcji spowodowało spadek średniej ceny za jednostkę. Pomimo wzrostu wolumenu, brak dalszej optymalizacji kosztów produkcji może uciskać marże brutto.
• Konkurencja: Choć Hesai obecnie prowadzi, rynek lidarów pozostaje wysoce konkurencyjny z agresywnym cenowo podejściem krajowych rywali oraz technologicznymi zwrotami międzynarodowych dostawców Tier-1.

Wnioski analityków

Jak analitycy oceniają akcje Hesai Group klasy B i HSAI?

Na pierwszą połowę 2024 roku i zbliżające się cykle fiskalne 2025 roku, analitycy rynkowi utrzymują "ostrożnie optymistyczne" spojrzenie na Hesai Group (NASDAQ: HSAI). Mimo że firma ugruntowała swoją pozycję jako światowy lider w branży LiDAR (Light Detection and Ranging), cena jej akcji doświadczyła znacznej zmienności z powodu napięć geopolitycznych oraz szerszych zmian na rynku pojazdów elektrycznych.

Po opublikowaniu wyników finansowych za cały rok 2023 i pierwszy kwartał 2024, analitycy z Wall Street zaktualizowali swoje oceny dotyczące technologicznej przewagi i kondycji finansowej firmy.

1. Kluczowe perspektywy instytucjonalne dotyczące firmy

Przewaga udziału w rynku: Według raportów Yole Group, Hesai pozostał w 2023 roku największym dostawcą LiDAR dla motoryzacji na świecie pod względem przychodów. Analitycy z Goldman Sachs i Morgan Stanley zauważają, że zdolność Hesai do zdobywania kontraktów projektowych z czołowymi producentami OEM (Original Equipment Manufacturers) pozostaje jego najsilniejszym atutem. Możliwości masowej produkcji firmy — podkreślone dostawą ponad 222 000 jednostek LiDAR w 2023 roku — wyróżniają ją na tle mniejszych konkurentów, którzy mają trudności z skalowaniem.

Dominacja technologiczna: Analitycy często wskazują na czujniki AT128 oraz nowy, ultracienki ET25 jako wzorce branżowe. J.P. Morgan podkreśla przejście Hesai na "własne, autorskie chipsety", co pozwala na znaczne obniżenie kosztów i poprawę wydajności. Ta pionowa integracja jest postrzegana jako kluczowy czynnik długoterminowego wzrostu marż.

Droga do rentowności: Głównym tematem w 2024 roku jest dążenie Hesai do osiągnięcia pozytywnego przepływu operacyjnego gotówki. Analitycy zauważyli, że w IV kwartale 2023 roku firma osiągnęła pierwszy w historii kwartalny dodatni skorygowany zysk netto, co oznacza przejście z fazy startupu o wysokim poziomie wydatków do biznesu o zrównoważonym wzroście.

2. Oceny akcji i cele cenowe

Mimo solidnych fundamentów, akcje (HSAI) są notowane z dyskontem w porównaniu do historycznych szczytów, głównie z powodu czynników zewnętrznych.

Obecny konsensus analityków: "Kupuj" / "Outperform"
Rozkład ocen: Spośród głównych banków inwestycyjnych śledzących Hesai, większość (około 80%) utrzymuje ocenę Kupuj. Analitycy uważają, że obecna wycena jest "niedowartościowana" w stosunku do ponad 30% wzrostu przychodów firmy.

Projekcje celów cenowych:
Średni cel cenowy: Analitycy ustalili medianę celu cenowego w przedziale od <strong$7,00 do $9,50 na następne 12 miesięcy.
Optymistyczne prognozy: Niektóre agresywne firmy (takie jak Citigroup) wcześniej utrzymywały cele powyżej $10,00, wskazując na potencjał Hesai do zdobycia rynku Robotaxi oraz sektorów pozamotoryzacyjnych, takich jak robotyka przemysłowa.
Konserwatywne prognozy: Bardziej ostrożni analitycy obniżyli cele do zakresu $4,50 - $5,50, uwzględniając wpływ "wojny cenowej EV" oraz potencjalnych barier handlowych na arenie międzynarodowej.

3. Kluczowe czynniki ryzyka i obawy niedźwiedzie

Analitycy zalecają inwestorom zachowanie czujności wobec kilku czynników, które nadal hamują wyniki akcji:

Geopolityczne i regulacyjne przeszkody: Największym obciążeniem dla akcji HSAI jest ich umieszczenie na niektórych amerykańskich listach regulacyjnych (takich jak lista Sekcji 126H Departamentu Obrony). Mimo że Hesai wytoczył procesy sądowe kwestionujące te oznaczenia, niepewność prawna pozostaje głównym problemem dla inwestorów instytucjonalnych.

Intensywna konkurencja krajowa: Chiński rynek LiDAR staje się coraz bardziej zatłoczony. Analitycy wskazują na konkurentów takich jak RoboSense i Huawei, którzy stosują agresywne strategie cenowe. Ta "wyścig do dna" cenowego może wpłynąć na marże brutto Hesai w latach 2025-2026.

"Efekt Tesli": Trwająca debata na temat autonomicznej jazdy "opartej wyłącznie na wizji" (kamery) kontra "opartej na LiDAR" nadal powoduje zmienność nastrojów. Jeśli więcej producentów pójdzie śladem Tesli i zrezygnuje z LiDAR, całkowity adresowalny rynek (TAM) Hesai może się skurczyć.

Podsumowanie

Konsensus analityków z Wall Street jest taki, że Hesai Group to wysokiej jakości firma technologiczna notowana z "geopolitycznym dyskontem." Chociaż wyniki operacyjne firmy — rekordowe dostawy, wysoki wzrost przychodów i zmniejszające się straty — są wzorowe, akcje pozostają wrażliwe na relacje handlowe między USA a Chinami. Dla inwestorów o wysokiej tolerancji ryzyka analitycy widzą rok 2025 jako potencjalny rok odbicia, jeśli firma skutecznie pokona wyzwania prawne i będzie kontynuować ekspansję na globalnym rynku ADAS (Advanced Driver Assistance Systems).

Dalsze badania

Hesai Group Klasa B (HSAI) Najczęściej Zadawane Pytania

Jakie są kluczowe atuty inwestycyjne Hesai Group (HSAI) i kto jest jej główną konkurencją?

Hesai Group jest światowym liderem w technologii LiDAR (light detection and ranging), głównie dla zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz autonomicznej jazdy. Kluczowe atuty inwestycyjne to dominujący udział w rynku (posiadający niemal 50% globalnego rynku LiDAR dla autonomicznej jazdy pod względem przychodów w ostatnich latach) oraz zaawansowana własna integracja fotoniki krzemowej (ASIC), która obniża koszty i poprawia wydajność.
Główni konkurenci to Luminar Technologies (LAZR), Innoviz Technologies (INVZ) oraz RoboSense Technology. Hesai wyróżnia się zdolnościami produkcji na dużą skalę oraz solidną bazą klientów, w tym głównych globalnych producentów OEM i czołowych firm robotaxi.

Czy najnowsze dane finansowe Hesai Group są zdrowe? Jakie są jej przychody, zysk netto i poziom zadłużenia?

Zgodnie z wynikami finansowymi za IV kwartał i cały rok 2023 (najświeższe audytowane dane roczne), Hesai odnotowało rekordowe roczne przychody w wysokości 1,877 mln RMB (264,4 mln USD), co oznacza wzrost o 56,1% rok do roku. Mimo że firma nadal wykazuje stratę netto, strata netto według non-GAAP znacznie się zmniejszyła do 204 mln RMB (28,7 mln USD) za cały rok 2023 w porównaniu z rokiem poprzednim.
Na dzień 31 grudnia 2023 r. spółka utrzymuje silną sytuację bilansową z gotówką i jej ekwiwalentami na poziomie około 3,14 mld RMB (442,7 mln USD), co wskazuje na kontrolowany wskaźnik zadłużenia do kapitału własnego oraz wystarczającą płynność do finansowania bieżących badań i rozwoju oraz ekspansji.

Czy obecna wycena akcji HSAI jest wysoka? Jak wypadają jej wskaźniki P/E i P/B na tle branży?

Na początku 2024 roku Hesai Group (HSAI) notowana jest przy współczynniku cena do sprzedaży (P/S), który często jest niższy niż u jej zachodnich konkurentów, takich jak Luminar, mimo że Hesai ma wyższe wolumeny dostaw i przychody. Ponieważ spółka nie jest jeszcze konsekwentnie rentowna według standardów GAAP, współczynnik cena do zysku (P/E) jest obecnie ujemny.
Pod względem współczynnika cena do wartości księgowej (P/B), Hesai zazwyczaj notowana jest na poziomie porównywalnym z innymi szybko rosnącymi firmami technologicznymi z sektora sprzętowego. Analitycy sugerują, że wycena odzwierciedla „geopolityczną zniżkę”, a nie fundamentalną siłę operacyjną spółki.

Jak zachowywała się cena akcji HSAI w ciągu ostatnich trzech miesięcy i roku w porównaniu do konkurentów?

W ciągu ostatniego roku HSAI oraz szerszy sektor LiDAR doświadczyły znacznej zmienności. Mimo że Hesai osiągnęło rekordowe liczby dostaw (ponad 222 000 jednostek w 2023 roku), cena akcji zmagała się z presją makroekonomiczną i rotacjami w sektorze.
W porównaniu do konkurentów takich jak Luminar (LAZR) i Innoviz (INVZ), Hesai często wykazywało lepszą fundamentalną odporność pod względem wzrostu przychodów, choć cena akcji była wrażliwa na wiadomości regulacyjne. W ciągu ostatnich trzech miesięcy akcje próbowały się ustabilizować po silnych wskazaniach wyników za IV kwartał.

Czy istnieją ostatnie czynniki sprzyjające lub utrudniające działalność Hesai Group?

Czynniki sprzyjające: Szybkie wdrażanie funkcji autonomicznej jazdy poziomu 2+ i 3 przez globalnych producentów samochodów jest ogromnym impulsem. Dodatkowo, przejście na „urban NOA” (Navigate on Autopilot) wymaga wysokowydajnego LiDAR, co korzystnie wpływa na modele Hesai AT128 oraz nowy ultra-cienki ET25.
Czynniki utrudniające: Główną przeszkodą jest kontekst geopolityczny, zwłaszcza dyskusje dotyczące polityki handlowej i umieszczania niektórych firm technologicznych na listach ograniczeń. Jednak Hesai konsekwentnie podkreśla, że jej produkty nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa i są przeznaczone do cywilnego zastosowania w bezpieczeństwie motoryzacyjnym.

Czy jakieś duże instytucje niedawno kupiły lub sprzedały akcje HSAI?

Zainteresowanie instytucjonalne Hesai pozostaje znaczące ze względu na jej pozycję rynkową. Głównymi posiadaczami byli inwestorzy instytucjonalni, tacy jak Goldman Sachs Group, Morgan Stanley oraz Fil Ltd (Fidelity).
Chociaż pod koniec 2023 roku odnotowano pewną sprzedaż instytucjonalną z powodu ogólnej ostrożności na rynku wobec ADR (American Depositary Receipts), ostatnie zgłoszenia 13F pokazują utrzymującą się wiarę kilku funduszy technologicznych, które postrzegają Hesai jako fundamentalną inwestycję w globalną rewolucję robotaxi i bezpieczeństwa EV.

Informacje o Bitget

Pierwsza na świecie giełda uniwersalna (UEX), umożliwiająca użytkownikom handel nie tylko kryptowalutami, ale także akcjami, funduszami ETF, walutami, złotem i aktywami świata rzeczywistego (RWA).

Dowiedz się więcej

Jak kupić tokeny akcji i handlować kontraktami bezterminowymi na akcje na Bitget?

Aby handlować Hesai Group (2525) i innymi produktami giełdowymi na Bitget, wystarczy wykonać następujące czynności: 1. Zarejestruj się i zweryfikuj konto: zaloguj się na stronie internetowej lub w aplikacji Bitget i przeprowadź weryfikację tożsamości. 2. Wpłata środków: przelewaj USDT lub inne kryptowaluty na swoje konto kontraktów futures lub konto spot. 3. Znajdź pary handlowe: Wyszukaj 2525 lub inne pary handlowe obejmujące tokeny akcji kontrakty bezterminowe na akcje na stronie handlu. 4. Złóż zlecenie: wybierz opcję „Otwórz pozycję długą” lub „Otwórz pozycję krótką”, ustaw dźwignię (jeśli dotyczy) i skonfiguruj poziom stop-loss. Uwaga: handel tokenami akcji i kontraktami bezterminowymi na akcje wiąże się z wysokim ryzykiem. Przed rozpoczęciem handlu upewnij się, że w pełni rozumiesz obowiązujące zasady dotyczące dźwigni oraz ryzyko rynkowe.

Dlaczego warto kupować tokeny akcji i handlować kontraktami bezterminowymi na akcje na Bitget?

Bitget to jedna z najpopularniejszych platform do handlu tokenami akcji i kontraktami bezterminowymi na akcje. Bitget umożliwia inwestowanie w światowej klasy aktywa, takie jak NVIDIA, Tesla i inne, przy użyciu USDT, bez konieczności posiadania tradycyjnego rachunku maklerskiego w Stanach Zjednoczonych. Dzięki możliwościom handlowym dostępnym przez całą dobę, dźwigni sięgającej nawet 100x oraz wysokiej płynności – wynikającej z pozycji jednej z pięciu największych giełd instrumentów pochodnych na świecie – Bitget stanowi bramę dla ponad 125 milionów użytkowników, łącząc świat kryptowalut z tradycyjnymi rynkami finansowymi. 1. Minimalne bariery wejścia: pożegnaj się ze skomplikowanymi procedurami otwierania rachunku maklerskiego i procedurami zgodności. Wystarczy wykorzystać posiadane aktywa kryptowalutowe (np. USDT) jako depozyt zabezpieczający, aby uzyskać płynny dostęp do światowych akcji. 2. Handel przez całą dobę, 7 dni w tygodniu: Rynki są otwarte przez całą dobę. Nawet gdy amerykańskie rynki akcji są zamknięte, tokenizowane aktywa pozwalają wykorzystać wahania cen spowodowane globalnymi wydarzeniami makroekonomicznymi lub publikacją wyników finansowych w okresie przed otwarciem rynku, po jego zamknięciu oraz w dni świąteczne. 3. Maksymalna efektywność kapitałowa: Skorzystaj z dźwigni do 100x. Dzięki ujednoliconemu kontu handlowemu jedno saldo depozytu zabezpieczającego może być wykorzystywane w transakcjach spot, kontraktach futures i produktach giełdowych, co zwiększa efektywność wykorzystania kapitału i elastyczność. 4. Silna pozycja rynkowa: według najnowszych danych na Bitget przypada około 89% globalnego wolumenu obrotu tokenami akcji wyemitowanymi przez platformy takie jak Ondo Finance, co czyni go jedną z najbardziej płynnych platform w sektorze aktywów świata rzeczywistego (RWA). 5. Wielopoziomowe zabezpieczenia na poziomie instytucjonalnym: Bitget co miesiąc publikuje raporty potwierdzające stan rezerw (Proof of Reserves), a ogólny wskaźnik rezerw nieustannie przekracza 100%. Specjalny fundusz ochrony użytkowników dysponuje kwotą ponad 300 milionów USD, finansowaną w całości z kapitału własnego Bitget. Fundusz ten, stworzony w celu zapewnienia użytkownikom rekompensaty w razie ataków hakerskich lub nieprzewidzianych incydentów związanych z bezpieczeństwem, jest jednym z największych funduszy zabezpieczających w branży. Platforma wykorzystuje strukturę oddzielnych portfeli gorących i zimnych z autoryzacją opartą na wielokrotnym podpisie. Większość aktywów użytkowników jest przechowywana w offline’owych portfelach zimnych, co ogranicza narażenie na ataki sieciowe. Bitget posiada również licencje regulacyjne w wielu jurysdykcjach i współpracuje z wiodącymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem, takimi jak CertiK, w zakresie szczegółowych audytów. Dzięki przejrzystemu modelowi działania i solidnemu systemowi zarządzania ryzykiem platforma Bitget zdobyła wysokie zaufanie ponad 120 milionów użytkowników na całym świecie. Handlując na Bitget, zyskujesz dostęp do światowej klasy platformy, która zapewnia przejrzystość rezerw przewyższającą standardy branżowe, fundusz zabezpieczający o wartości ponad 300 milionów USD oraz przechowywanie w trybie offline na poziomie instytucjonalnym, chroniące aktywa użytkowników – co pozwala Ci z pełnym przekonaniem wykorzystywać możliwości zarówno na amerykańskim rynku akcji, jak i na rynkach kryptowalut.

Przegląd akcji HKEX:2525